Kredyt hipoteczny


Każdy bank ma w ofercie kredyty hipoteczne, ale odwiedzenie ich wszystkich i zorientowanie się w tym co nam się najbardziej opłaca jest prawie niemożliwe. Kalkulator kredytów hipotecznych to proste narzędzie, które pomaga we wstępnym znalezieniu najlepszych ofert kredytów na domy i mieszkania. Skorzystanie z kalkulatora obejmuje zaledwie trzy kroki, które wykonamy w kilka minut.

Krok pierwszy polega na wpisaniu w kalkulator jak najwięcej danych na temat rodzaju poszukiwanego kredytu. Od nich bowiem uzależniona jest wysokość miesięcznych spłat pożyczki. Ważne informacje to cel kredytu (kupienie, zbudowanie domu, konsolidacja innych kredytów, refinansowanie poniesionych kosztów, pożyczka), jaki rynek (pierwotny czy wtórny), co kupujemy )dom, mieszkanie, działka), kwota jaką chcemy pożyczyć od banku, waluta, w której chcemy wziąć kredyt, ilość lat spłaty, raty równe lub malejące, a także wiek najstarszego kredytobiorcy.

Krok drugi polega na porównaniu ofert. Wykonuje go kalkulator, a my dostajemy listę wyników. Z listy tej wybieramy najbardziej opłacalne oferty i przechodzimy do kroku trzeciego,

Krok trzeci polega na wypełnieniu formularzy kontaktowych banków, których oferty odpowiadają nam najbardziej. Po wysłaniu ich poprzez naciśnięcie przycisku ?dalej?, pracownicy wybranych placówek skontaktują się z nami telefonicznie, odpowiedzą na pytania i zaproszą na rozmowy. W dni robocze na telefony z banków czeka się nie dłużej niż 24h.

Prędzej czy później prawie każdy z nas staje przed dylematem co zrobić, by mieć własny kąt. Nie wynajmowany lecz własny. Nieliczne osoby mogą pozwolić sobie na zakup domu lub mieszkania za gotówkę. Wszyscy pozostali muszą skorzystać z pomocy banków jaką są kredyty hipoteczne. Aby otrzymać kredyt hipoteczny trzeba spełnić określone warunki. W różnych bankach różnie to wygląda, ale wszędzie chodzi o jedno, a mianowicie o to, by upewnić się, że będziemy w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę. Kredyt mieszkaniowy to duże pieniądze, których nie ogląda kredytobiorca. Kwota kredytu przelewana jest z banku na konto osoby od której kupowana jest nieruchomość. Odstępstwo od tej zasady ma miejsce przy kredytach hipoteczno budowlanych. Kredyty tego rodzaju udzielane są na budowę domu, a pieniądze przelewane są na konto kredytobiorcy. Nie jest to jednak cała kwota kredytu, lecz kolejne jej części czyli transze. Planując kredyt hipoteczny mamy do wyboru kredyt w walucie krajowej lub innej. Kredyty krajowe są mniej opłacalne, ale bardziej stabilne i przewidywalne. Kredyty w walutach obcych dają spore zyski, ale są ryzykowne i mniej stabilne. Jaki jest najlepszy kredyt hipoteczny? Z pewnością jest nim ten, którego raty będą najniższe i w najmniejszym stopniu obciążać będą nasz domowy budżet przez wiele lat. W kalkulacji kosztów kredytów na domy i mieszkania oferowanych przez różne banki, pomogą udostępniane przez nie proste narzędzia obliczeniowe. Narzędziem tego typu jest kalkulator kredytu hipotecznego. Po wpisaniu odpowiednich informacji w odpowiednie rubryki, kalkulator taki wyliczy nam raty kredytowe. Kalkulator hipoteczny to świetny sposób na wstępne wybranie którejś z ofert bankowych. Jeśli nie wiemy jakie banki i na jakich zasadach udzielają kredytów hipotecznych, możemy skorzystać z narzędzia jakim jest wyszukiwarka kredytów. Narzędzie to ułatwia zapoznanie się z propozycjami kredytowymi różnych banków i porównanie ich ze sobą. Podobne zadania spełnia porównywarka kredytów hipotecznych. Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu bankowego na zakup lub budowę nieruchomości, musimy liczyć się z tym, że raty kredytowe będą dość wysokie, a ich spłata będzie długa. W momencie zaciągania kredytu hipotecznego, bank płaci właścicielowi nieruchomości, sam jednocześnie stając się jej właścicielem. Do momentu spłacenia ostatniej raty, kupione na kredyt mieszkanie lub dom jest własnością banku. Kredyty hipoteczne spłaca się długo. Trwa to czasem dwadzieścia, a nawet trzydzieści lat. Dlatego kredyty te są objęte wieloma zabezpieczeniami. Najważniejszym z nich jest hipoteka, ale stosuje się także weksle, blokady środków, poręczenia osób trzecich, które mają zdolność kredytową i inne.